Potvrzeno. Kanárské ostrovy mohou v pondělí 25. května vstoupit do fáze 2 postupného uvolňování epidemiologických opatření. Rozhodla o tom dnes centrální vláda na základě příznivého vývoje epdemie. Kanárské ostrovy patří k nejméně zasaženým oblastem Španělska a tři z osmi ostrovů už jsou ve fázi 2 od minulého pondělí. La Gomera, El Hierro a La Graciosa jsou spolu se Baleárským ostrovem Formentera v čele s uvolňováním opatření.
Fáze 2 je předposledním krokem na cestě k normálu. Pro obyvatele ostrovů to znamená, že znovu mohou využívat pláže a bazény, vnitřní prostory restaurací, navštěvovat kina a muzea. Otevírají se obchodní centra a domovy pro seniory. Vše za poměrně přísných hygienických požadavků.
Ke dnešnímu dni bylo na Kanárských ostrovech pozitivně testováno 2318 případů, vyléčilo se 1733 z nich.
Image
Zároveň první aerolinky ohlašují návrat k pravidelnému leteckému spojeni s La Palma. Španělská společnost Iberia nabízí prodej letenek od 1.července a bude pokračovat v každodenní lince Madrid-La Palma. Německý nízkonákladový dopravce Condor obnovuje zatím čtyři linky. Lety z Frankfurtu, Düsseldorfu, Hannoveru a Mnichova má v nabídce společnost také od začátku července.