Tenerife

Ostrov Tenerife je největším a nejlidnatějším z Kanárských ostrovů. Hlavním městem je Santa Cruz de Tenerife. Na ostrově jsou dvě mezinárodní letiště a 2 mezinárodní přístavy. Největším lákadlem ostrova je nejvyšší hora Španělska Pico del Teide s nadmořskou výškou 3 718 m. n. m.

La Orotava

Jedno z nejstarších měst Kanárských ostrovů se rozkládá ve stejnojmenném údolí ve střední části ostrova. Historické centrum ve znamení koloniální architektury, církevních i světských budov s bohatě vyřezávanými balkony. Každý rok svátek Corpus Christi a ulice plné koberců z květin.
Image
Image

Bueanavista del Norte

Buenavista del Norte se nachází na severu Tenerife pod skalním masívem Teno. Návštěvníky láká na starobylé uličky a tradiční domky. Z města vede jediná přístupová cesta ke kultovní pláži Playa de Teno.


Playa de Las Teresitas

Pouhých 7 kilometrů od hlavního města Santa Cruz de Tenerife se nachází tato 1500 metrů dlouhá pláž. Díky velmi klidné vodě je vhodná i pro rodiny s dětmi. Četné stánky s občerstvením, stín palem a výborná dostupnost dělá tuto pláž jednu z nejoblíbenějších na Tenerife.
Image
Image
Image
Image
Image
la-palma-logo_www_bl__200x41.png
La-Palma.cz je informační web
o jednom z nejkrásnějších Kanárských
ostrovů.
© 2020, la-palma.cz

Kontakty

+420 604 123 132     karolina@la-palma.cz
+420 722 229 448    libor@la-palma.cz

Search