Kanárské ostrovy jsou jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací v Evropě. Každoročně navštíví osm ostrovů v Atlantském oceánu téměř 16 milionů turistů. Z toho i několik desítek tisíc z České republiky. Mezi nejoblíbenější destinace u Čechů patří hlavně Gran Canaria, Tenerife a Fuerteventura. Je to dáno hlavně tím, že tyto ostrovy nabízejí ubytování ve velkých hotelových komplexech se širokým spektrem služeb. Bohužel je to někdy na úkor možnosti poznat vybranou lokalitu detailněji a vychutnat si dovolenou na kanárský způsob.
Image
La Palma patří mezi ostrovy s menší rozlohou. Počet turistů navštěvujících ostrov každoročně roste. V roce 2019 to bylo téměř 900 tisíc cestujících. Z velké části jsou to turisté z Německa, Holandska a Skandinávie. Ovšem v ulicích lze zaslechnout také italštinu, francouštinu, angličtinu, polštinu a samozřejmě češtinu. Většina z těchto turistů nepřicestovala na La Palma kvůli týdnu strávenému u bazénu a nevyužívá stravovacích služeb "all inclusive". I toto ale samozřejmě ostrov umí nabídnout. Kromě hotelu státního řetězce Parador, lze využít služeb několika čtyřhvězdičkových resortů. To nejlepší z ostrova ale poznáte při využití ubytování v prázdninových domech (tzv. casas rurales). Takové ubytování nabízí několik stovek pronajímatelů, od typických kanárských kamenných stavení až po moderní vily. Tyto prázdninové domy jsou vždy vybaveny tím, co si moderní turista žádá. Současně ale nabízejí naprosté soukromí a ve většině případů i překrásné výhledy na oceán.
Volba casas rurales má i další výhody, mezi které patří jedinečný zážitek z  typického kanárského ubytování, bezpečnost, soukromí bez davů turistů a leckdy i možnost konzumace místních bioproduktů (subtropické ovoce, zelenina, domácí vejce apod.). Především je ale tento druh ubytování vhodný pro ty, kdo se ze zdravotních důvodů chtějí vyhnout velké koncentraci osob. Zájem o tento typ dovolené každoročně stoupá a současná zdravotní situace tento trend ještě posiluje. Mnozí provozovatelé hlásí v tuto dobu až 120% nárůst zájmu o ubytování v těchto domech.
Pokud vás tento typ dovolené zajímá na la-palma.cz Vám rádi poradíme s výběrem ubytování, s dopravou na ostrov. V případě Vašeho zájmu o investici do podobného prázdninového domu Vám rádi zprostředkujeme informace pro nákup takové nemovitosti a její správu.